«Досить труїти Кривий Ріг» запропонувала зміни до законодавства для захисту рослинного світу, лісів та заповідних територій від пожеж
Співпраця з органами влади / 24.05.2022
«ДТКР» проаналізували законопроект 7212-1 про внесення змін до Кодексу України про Адміністративні правопорушення та Кримінального Кодексу, які стосуються покарання за розведення вогнищ у лісах, знищення територій природно-заповідного фонду та рослинності в екосистемах.
Запропоновані Верховною Радою зміни несуть певні ризики зробити ці статті декларативними. Статтю Адміністративного кодексу з приводу порушення пожежної безпеки у лісах пропонують викласти у новій редакції. У Кримінальний Кодекс натомість – додати норму про «умисно» нанесену шкоду.
По суті такі трансформації призведуть до того, що зникне покарання за знищення лісів через необережне поводження з вогнем. А ненавмисні підпали (тобто бездумне розведення вогнищ, порушення правил пожежної безпеки тощо), у разі ухвалення змін, каратимуться штрафом в межах 1,5 – 4 тисячі гривень, незважаючи на об’єми шкоди. Умисне знищення лісу чи заповідних територій, в тому числі і через підпали, буде мати кримінальне покарання. А умисел ще треба довести під час слідства.
Занизькі штрафи у підсумку не покриють нанесеної шкоди та витрати на відновлення знищених ділянок.
«Досить труїти Кривий Ріг» надіслала звернення до Верховної Ради України з проханням врахувати наступні зауваження під час внесення змін до законодавства:
-
- Розмір санкцій за порушення вимог пожежної безпеки або підпали, що спричинили загибель рослинності, лісу, завдали шкоди іншим природним об’єктам, встановлювати з розрахунку, щоб він максимально покривав витрати на відновлення пошкодженого довкілля.
- Прибрати зі складу злочинів запропонованих редакцій ст. 245, 252 КК України суб’єктивну сторону – умисел.
- В межах компетенції депутатів Верховної Ради вплинути на вирішення проблеми винесення в натурі об’єктів природно-заповідного фонду.
- Під час запровадження зазначених змін до КУпАП та КК України, врахувати також шкоду, яка завдається тваринному світу.
- Не допускати зменшення меж кримінальної відповідальності.
Доступ до інформації про оцінку впливу на довкілля: що відбувається під час воєнного стану
Всі новини / 09.08.2022
Захист екологічних прав: міжнародне законодавство, практика ЄСПЛ, українське судочинство
Корисна інформація / 05.08.2022
Дайджест змін законодавства в екологічній сфері: травень
Всі новини / 03.08.2022
«Досить труїти Кривий Ріг» оголошує тендер на послуги SMM
Всі новини / 02.08.2022
Аналіз передумов дискримінації мешканців промислових агломерацій на прикладі Кривого Рогу
Корисна інформація / 21.07.2022
Всі права захищені "Досіть труїти Кривий Ріг" 2020р.