«Досить труїти Кривий Ріг» вносить пропозиції змін до законодавства та наполягає на збереженні процедури оцінки впливу на довкілля під час війни та у відбудовний період

Всі новини / 17.05.2022

«ДТКР» підготували звернення до державної влади України із закликом зберегти процедуру ОВД, як один з механізмів реального впливу громадськості на підприємства-забруднювачі. До нашого заклику приєдналися низка інших організацій.

Процедура ОВД:

 • це одна із вимог Євросоюзу до українського суспільства на шляху до євроінтеграції;
 • забезпечує участь громадськості у прийнятті екологічних рішень, як того вимагає міжнародне та українське законодавство;
 • є одним з інструментів захисту екологічних прав.

Російська військова агресія знищує не тільки український народ. Вона завдає шкоди довкіллю, знищує наші природні ресурси та загрожує екологічними катастрофами. Геноцид українського народу є метою російської федерації, складовою якого очевидно являється знищення довкілля, в якому живуть українці.

Ми усвідомлюємо, що Україна має стати як найскоріше на шлях відбудови та зважати на безпекові вимоги, через повномасштабну війну, яку розв’язала росія в Україні. Проте ми закликаємо утриматися від необдуманих законодавчих рішень, які можуть нашкодити прогресу, який досягли раніше у розбудові публічних процедур (якою є ОВД), та євроінтеграційному шляху України. Ми повинні захищати навколишнє середовище та права на чисте довкілля. Зважаючи на це, ми розробили пропозиції змін у законодавство про ОВД:

  1. Сформувати чіткий перелік проєктів, спрямованих на оборону держави.
  2. Сформувати чіткий перелік випадків, коли проведення ОВД чи участь громадськості у процедурі негативно впливатимуть на реалізацію проєктів, спрямованих на оборону держави.
  3. Обов’язково визначити терміни, на які такі зміни вносяться, та визначити регіони, в яких буде діяти скорочена процедура ОВД.
  4. Приймати зміни до процедури ОВД, не відступаючи від норм (Директиви 2011/92/ЄС Європейського Парламенту та Ради (кодифікація), «Оргуської Конвенції»; «Конвенції Еспо».
  5. Забезпечити можливість участі громадськості у прийнятті екологічних рішень на територіях, де не ведуться бойові дії, надавши змогу ознайомлюватися із екологічною інформацією через місцеві органи самоврядування. Або, як то передбачено чинним законодавством, через письмовий запит отримувати екологічну інформацію на електронну адресу запитувача, який має підтвердити свій запит електронним підписом.
  6. У разі прийняття рішення про відновлення, відбудову зруйнованих міст, об’єктів за скороченою процедурою СЕО та ОВД, проводити такі відбудови із застосуванням найкращих доступних технологій. В пріоритеті обирати проєкти, які максимально відповідають сучасним екологічним вимогам, умовам інклюзивності, енергозбереження та енергоефективності.

Ці вимоги ми надсилаємо: Президенту України Володимиру Зеленському, Голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку, прем’єр-міністру Денису Шмигалю, голові РНБО Олексію Данілову та Міністру захисту довкілля та природних ресурсів Руслану Стрільцю.

До звернення приєдналася коаліція Досить труїти Кривий Ріг, Громадська організація Флора, ГО «Зелений світ – Друзі землі», Дзига, Чисте повітря для України.

Повний текст звернення дивіться у прикріпленому файлі.

Звернення_зміни_збереження_ОВД 

_____________________________________

Діяльність проводиться в рамках проектів за фінансової підтримки National Endowment for Democracy та в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, яку здійснює Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Швеції. Думки належать авторам звернення і не обов’язково відображають погляди МФ «Відродження» та уряду Швеції. Відповідальні за зміст виключно ГC «Досить труїти Кривий Ріг».