«Досить труїти Кривий Ріг» пропонує контролювати об’єми викидів при настанні несприятливих погодних умов

Всі новини / 23.04.2021

Фахівці «Досить труїти Кривий Ріг» пропонують підприємствам вимірювати об’єми викидів на основних джерелах під час настання несприятливих погодних умов для розсіювання забруднюючих речовин

На засіданні міської комісії з моніторингу якості повітря у Кривому Розі, до якої входять представники «ДТКР», обговорювали проблему зменшення викидів під час настання, так званих НМУ. Несприятливими метеоумовами (НМУ) називають погоду, коли забруднюючі речовини погано розсіюються у верхніх шарах повітря та осідають у нижніх, ближче до людей. Таке стається при тумані, високій хмарності, вологій та спекотній безвітряній погоді та інше. На підприємствах-забруднювачах у цей час мають корегувати роботу потужностей, щоб зменшити об’єми викидів і тим самим знизити концентрацію забруднюючих речовин у повітрі населених пунктів.

Система моніторингу якості повітря у Кривому Розі у дні з НМУ часто фіксує перевищення максимально допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Також часто мешканці скаржаться на нестерпний сморід та погане самопочуття у подібну погоду. Підприємства ж звітують про ефективність заходів при НМУ. Але чіткої інформації, підтвердженої цифрами і вимірами, частіше немає.

Екологи «Досить труїти Кривий Ріг» запропонували підприємствам вимірювати об’єми викидів на основних джерелах у такі дні та передавати інформацію до управління екології міськвиконкому. Раніше така практика існувала, але зараз про неї забули. Управління екології  визначене органом управління якістю повітря у Кривому Розі. Їм «ДТКР» запропонували організувати лабораторні дослідження для контролю концентрацій забруднюючих  речовин у зоні впливу підприємств при настанні НМУ. Тоді з’явиться можливість фактично контролювати ефективність заходів по зменшенню викидів при настанні НМУ та їх виконання підприємствами.