Забруднення повітря у Кривому Розі: показники

Всі новини / 26.05.2021

В окремі дні минулого тижня у Кривому Розі фіксували перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій сірчаного ангідриду (ГДК = 0,05 мг/м³)  у повітрі на житломасиві «Південний ГЗК»:

в мікрорайоні «Мотронівка» 17 травня – 0,171 мг/м³;

біля перехрестя вул. Кармелюка та П. Мирного 18 травня – 0,055 мг/м³;

в так званому селищі «НКГЗК»19 травня  – 0,173 мг/м³.

Діоксид азоту (ГДК = 0,04 мг/м³) знов перевищував максимально дозволені концентрації  кожного дня:

біля мікрорайону «Дружба» – середньодобовий показник коливався від 0,051 до 0,072 мг/м³;

у с. Зелений Гай – середньодобовий показник коливався від 0,042 до 0,052 мг/м³.

Станції зафіксували перевищення цієї речовини в окремі дні також біля «Мотронівки», сел. «НКГЗК», «Автовокзалу», «Стріли», у селах Карпівка та Вишневе.

Перевищення по дрібнодисперсному пилу традиційно фіксували у різних частинах містах і у різні дні протягом усього тижня: мікрорайони біля «Автовокзалу», «Червоної», «Стріли», на «Дружбі». «Найяскравіше» перевищення було біля «Дружби» у неділю 23 травня – по пилу фракції 2,5 середньодобова концентрація склала 0,076 мг/м³ (максимально рекомендована концентрація ВООЗ = 0,025 мг/м³), тобто показник був більшим у три рази.

_____________

Огляд виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього огляду і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст несе виключно «Досить труїти Кривий Ріг».