Забруднення повітря у Кривому Розі: показники

Всі новини / 21.04.2021

Діоксид азоту, сірчаний ангідрид та пил – по таким речовинам минулого тижня станції моніторингу якості повітря у Кривому Розі зафіксували перевищення середньодобових концентрацій.

У міську систему Екомоніторингу додалися станції «Метінвест-КРМЗ», поки що вони працюють у тестовому режимі. Але обладнання декількох інших станцій відправили на повірку та модернізацію, і зараз даних не передає.  Газоаналізатори двох постів «Південного ГЗК» – на повірці. Газоаналізатори станцій шахт «Ювілейної» та «Фрунзе» («Суха Балка»)передають нулі з «технічних причин», шахт «Кривбасзалізрудкому» показують такі ж значення, на них «запланована модернізація». Від станцій «Центрального ГЗК» теж відсутні дані – обладнання відправилося на технічні роботи.

З тих станцій, що залишилися в роботі, побачили перевищення середньодобових концентрацій пилу біля 129- кварталу, площі Володимира Великого, Автовокзалу, Соцміста та Червоної. Найбільший показник був 16 квітня біля Соцміста – 0,269 мг/м³ (ГДК = 0,15 мг/м³). Станція біля житломасива «Дружби» вимірює пил окремо фракції ТЧ2,5 та ТЧ10. Але перевищення по обох речовинах кожного дня фіксували минулого тижня. Гранично допустимі концентрації ТЧ 2,5 рекомендовані ВООЗ становлять 0,025 мг/м³. 18 квітня станція біля «Дружби» зафіксувала середньодобовий показник цієї речовини на рівні 0,184 мг/м³, тобто перевищення у сім разів. У цей же день середньодобова концентрація пилу ТЧ10 становила 0,223 мг/м³ (ГДК рекомендоване ВООЗ = 0,05 мг/м³), тобто перевищення більш, як у чотири рази.

Сірчаний ангідрид у повітрі перевищував середньодобові гранично допустимі концентрації  в районі 17 кварталу у Тернівському районі з 12 по 14 квітня – 0,077 – 0,109 мг/м³ (ГДК = 0,05 мг/м³). Тобто 14 квітня було двократне перевищення.

Діоксид азоту перевищував максимально допустимі середньодобові концентрації:

кожного дня біля житломасиву «Дружба», максимальний показник 16 квітня – 0,084 мг/м³ (ГДК = 0,04 мг/м³)

в окремі дні: у селі Вишневе, біля мікрорайону «Південного ГЗК», Автовокзалу та Матронівки, найвищий показник зафіксувало обладнання біля «Автовокзалу» – 0,084 мг/м³ (ГДК = 0,04 мг/м³).

_______________________________________

Цей проект виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього проекту і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст несе виключно «Досить труїти Кривий Ріг» та залучені учасники проекту.