Забруднення повітря у Кривому Розі: показники тижня

Всі новини / 06.04.2021

У Кривому Розі у різних районах продовжують фіксувати перевищення середньодобових концентрацій діоксиду азоту та дрібнодисперсного пилу. Такі результати побачили у міській системі «Екомоніторингу» за минулі два тижні.

Діоксид азоту майже кожного для перевищував середньодобове допустиме у с. Вишневому (південні околиці Кривого Рогу). А після 31 березня – і в районі «Дружби» у Довгинцівському районі. В окремі дні концентрації цієї речовини були вищими дозволених біля «Стріли», на житломасиві НКГЗК та Південного ГЗК (на вулицях Подлєпи та Панаса Мирного), біля мікрорайону «Інтернат» у Тернівському районі).

Перевищення по дрібнодисперсному пилу ловлять станції на протяжності усього міста. У системі з’явилися дані від трьох гірничозбагачувальних комбінатів. Тепер бачимо, з 27 березня по 1 квітня кожного дня концентрації пилу дрібної фракції (Т.Ч 2,5) перевищували допустимі на житломасиві «Північний ГЗК» 28 березня та 1 квітня 0,027 та 0,029 мг/м³, у с. Глеюватка з 27 березня по 1 квітня 0,03 – 0,047 мг/ м³ (ГДК = 0,025 мг/м³).

В районі «Стріли» минулого тижня в окремі дні фіксували перевищення оксиду вуглецю 3,3 – 3,9 мг/м³ (середньодобова ГДК = 3 мг/м³). А 23 березня середньодобова концентрація сірчаного ангідриду у повітря становила  0,06 мг/м³ при ГДК = 0,05 мг/ м³.

______________________________________________

Цей проект виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього проекту і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст несе виключно «Досить труїти Кривий Ріг» та залучені учасники проекту.