Взяли участь у обговоренні драфту законопроекту «Про управління відходами видобувних підприємств»

Всі новини / 27.05.2021

«Досить труїти Кривий Ріг» продовжує роботу для якісних змін у екологічному законодавстві. Взяли участь у обговоренні драфту законопроекту «Про управління відходами видобувних підприємств».

Основні пропозиції до проекту, які висловили наші експерти.

Привести термінологію у відповідність до діючих нормативних документів. У майбутньому неузгодженість може призвести до різного трактування і створить правову колізію. Зокрема, у документі взагалі відсутнє поняття «хвостосховище». Хоча це одне з місць видалення промислових відходів, і цей термін існує у інших нормативних документах.

Доповнити процедуру отримання дозволів на зведення місць видалення відходів обов’язком попередньо проводити дослідження флори і фауни на території. Це допоможе уникнути будівництва на заповідних територіях чи у місцях, де існують рідкісні види.

Ввести у проект можливість для участі громадськості та місцевого самоврядування у процесі прийняття рішень про влаштування місць видалення відходів на їх територіях. Зараз у тексті є принцип прийняття усіх рішень виключно Міністерством.

Після закінчення експлуатації об’єктів передбачити для підприємств зобов’язання закрити їх, рекультивувати, здійснювати пилопригнічення тощо.

Закон повинен містити норму про розміщення Дозволів на сайтах органів місцевого самоврядування, Міністерства або у Реєстрі, якщо такий буде створений. Адже не у всіх підприємствах є сайти, в такому випадку Дозвіл на розміщення місць видалення відходів буде недоступний громадськості.

Пропонуємо прибрати норму у проекті щодо обов’язків влади «сприяти розміщенню об’єктів видалення відходів», натомість додати обов’язок сприяти організації переробки відходів та повторному їх використанню.

Обговорення драфту законопроекту серед експертів з екології, підприємств, та представників Міндовкілля організувала «Професійна асоціація екологів України», яка є автором тексту. Після обговорення та корегування текст надішлють на розгляд до міністерства.