Результати проекту «Золото під ногами: Дослідження місцевих політик сталого поводження з опалим листям»

Всі новини / 11.05.2021

Дим від спалення листя створює недопустимий ризик для здоров’я населення. А опале листя може стати чинником локального накопичення важких металів та спричинити вторинне забруднення ґрунтів. В першу чергу це стосується промислово забруднених регіонів.

«Досить труїти Кривий Ріг» разом з науковцями спільноти #ECODIIT представили результати дослідження «Золото під ногами». В ньому не просто дослідили наявність забруднення в опалому листі з Кривого Рогу, а ще й шкідливі речовини, що виділяються при його спалюванні та перегниванні. Описали вплив на здоров’я людини та довкілля від цих процесів. І найголовніше – науковці сформували комплекс порад для місцевого самоврядування, які допоможуть подолати цю проблему.

Містам необхідні централізовані системи збору та утилізації опалого листя. Це допоможе зменшити ризик забруднення та негативного впливу на здоров’я мешканців. А ще листя може стати сировиною для виготовлення різноманітних матеріалі та бути ресурсом. Як саме та які результати отримали у процесі дослідження – читайте у Policy Breaf: Удосконалення місцевих практик поводження з опалим листям, де зібрали найважливішу інформацію.

Також переходьте на наш сайт у розділі «Корисна інформація» знайдете листівки, які допоможуть пояснити шкоду від спалення листя та розкажуть, які є цьому альтернативи.

Запис прямого ефіру конференції «Золото під ногами» знайдете на сторінці у фейсбук «Досить труїти Кривий Ріг».

____________

Проект виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього дослідження і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст несе виключно «Досить труїти Кривий Ріг» та залучені учасники проекту.