«Досить труїти Кривий Ріг» подали заяву до прокуратури, через білий осад на вулицях Кривого Рогу

Всі новини / 04.01.2022

«ДТКР» подали заяву до правоохоронців, через білий осад, який ще рік тому випав на дерева у Кривому Розі. І якщо ви думаєте, що ми навмисно чекали до річниці події, то помиляєтеся. Діяти ми почали одразу після появи осаду. Але для того, щоб отримати хоч якусь конкретну інформацію від контролюючих органів, знадобилася довга переписка з ними.
Зараз ми маємо копії листування між Криворізьким міським виконкомом, поліцією, Держекоінспекцією та Держпродспоживслужбою. Суть їх зводиться до того, що кожне відомство перекладає відповідальність на інше. Ці установи мають захищати екологічні права людей та контролювати дотримання екологічного законодавства. Але у жодному з них справу з випадінням осаду не довели до кінця. Криворізький аналітичний відділ якості повітря зібрав дані про забруднення газами в ті дні, виконком написав звернення до вказаних установ. Також тут створили робочу групу, але про результати її діяльності невідомо. Поліція не відкрила справу, бо не побачила складу злочину. ДЕІ після отримання скарг мешканців, дало завдання Криворізькому виконкому розглянути їх. Держпродспоживслужба послалася на те, що питання поза межами їхніх повноважень. Круг замкнувся.
Цю інформацію ми отримали лише під кінець 2021 року. Наші попередні звернення не отримали реакції. Зараз ми зібрали усю цю безкінечну переписку, фотографії осаду та фото обладнання після аварії на «Арселорі» і приєднали все це до заяви про злочин, яку направили до Дніпропетровської обласної прокуратури.
Ми просимо розслідувати факти приховування екологічної інформації та аварії на «АрселорМіттал Кривий Ріг». Речовину не дослідили і не дали відповідь, що саме це було, тому просимо розслідувати і бездіяльність посадових осіб.
Але це ще не все додатково зробили звернення. Просимо:
  • Офіс Генерального прокурора України – взяти на контроль нашу заяву;
  • Офіс Президента – дати завдання службам перевірити систему оповіщення населення про аварійні ситуації та ліквідацію наслідків.
  • РНБО – дати вказівку відповідним органам забезпечити вільний доступ мешканців до екологічної інформації.