Аварія на хвостосховищі «АМКР»: з’ясовуємо всю інформацію

Всі новини / 28.12.2021

«Досить труїти Кривий Ріг» зробила запити про обставини прориву дамби на хвостосховищі «АрселорМіттал Кривий Ріг». Нас цікавить, чи повідомило підприємство місцеву владу про аварію. Які заходи вживають для ліквідації аварії, чи розраховуватимуть шкоду після прориву дамби і чи ведеться розслідування причин аварії.

Після прориву забруднена вода вилилася на сільськогосподарські землі. Судячи з інформації у прес-релізі «АМКР», витекло близько 80 тис. кубометрів. Поряд з’явилося «озерце» з відходами виробництва комбінату.

Постають питання: чи виявлять реальні масштаби шкоди, завданої довкіллю та людям цією аварією. Чи не станеться нових подібних випадків?

Під час процедур ОВД екологи «Досить труїти Кривий Ріг» часто вказають на недосконало описану або взагалі відсутню інформацію про можливу техногенну небезпеку об’єктів та заходи для попередження і ліквідації аварій на них. Це стосується і хвостосховищ, яких навколо Кривого Рогу достатньо. Аварія демонструє, наскільки гостро стоїть питання безпеки. Прорив стався на невеликому об’єкті. Тим часом «АМКР» експлуатує два величезних хвостосховища, ще стільки ж у «Південного ГЗК», ще по одному у «Інгулецького ГЗК», «Центрального ГЗК» та «Північного ГЗК». Важливо, щоб всі вони були у задовільному технічному стані, не переповнювалися водою. А доступ до критичної інфраструктури об’єктів має бути закритим для сторонніх. Контролюючі органи повинні приділяти особливу увагу цьому під час перевірок та дозвільних процедур.

А ми чекаємо інформацію про недавню аварію. Цікаве – повідомимо і вам.